Eneseusaldus on enesekindluse eelduseks, see näitab suhtumist iseendasse. Enesehinnang võib olla nii kõrge kui madal, enesekindla inimese puhul toetub see seesmisele väärikusele. Probleemid tekivad nii liiga kõrge kui ka liiga madala ensehinnangu puhul. Kui ollakse iseendaga sõber, on lihtsam otsida julgelt ja lootusrikkalt lahendusi oma probleemidele ja nii saadakse elus paremini hakkama.
Seesmise tarkuse usaldamine vabastab asjatutest hirmudest. Ennast usaldav inimene tunneb ennast, usub oma võimetesse, suudab säilitada optimismi, julgeb oma arvamusi ja mõtteid välja öelda ega karda kriitikat, kui see arvamus on teistsugune ootuspärasest. Selline inimene ei pea näitama end tegelikkusest paremana, ta teab ja tunnetab oma tegelikku väärtust, kasutab nii oma oskusi kui teadmisi targalt.
Tugeva eneseusaldusega inimene talub kaotusi paremini ja suudab ebaõnnestumise korral uuesti proovida ja katsetada. Ta ei karda kaotada ja suudab ka võita.
Eneseusaldus saab alguse lapsepõlvest. Kui last armastatakse ja hinnatakse sellisena nagu ta on, kujundavad positiivsed kogemused ta ennast usaldavaks. Tugeva eneseusaldusega inimene suhtub iseendasse jaatavalt, usub oma võimalustesse, ei kadesta teisi, ei sõltu teiste arvamusest, ei alistu raskuste ees.
Kuidas tugevdada oma eneseusaldust?
1. POSITIIVSELE KESKENDUMINE
On vaja endale järjepidevalt kinnitada, et suudetakse teha asju hästi. Keegi ei oska kõike teha hästi, aga igaühel on olemas mingid anded ja võimed. Keskenduma peaks sellele, milleks juba sünnipäraselt on eeldusi, mida hästi osatakse, milles ollakse hea ja mis ka endale huvi ja motivatsiooni pakub. Milles ollakse nõrgem, seda saab alati juurde õppida. Kui huvi ja tahtmist on, saab alati uusi oskusi ja teadmisi omandada. Igale õnnestumisele on vaja tähelepanu pöörata. Kui keegi teine seda ei tee, siis tuleb ise endale pai teha. Püstitada tuleks jõukohased eesmärgid, liikuda on vaja väiksemalt suurema poole, lihtsamalt keerulisemale, kergemalt raskemale.
Ka pisikestest edusammudest saab ja peabki rõõmu tundma. Väikesed eduelamused suurendavad enesekindlust ja aitavad suuremate võitude poole liikuda. Edu eelduseks on alati see, kui tegeldakse sellega, mis tõepoolest huvitab ja haarab. Ka sel juhul nõuab edu saavutamine tööd, tuleb anda ka enda panus. Ühiskond vajab väga erinevate oskuste ja võimetega inimesi, edukas võib olla milles iganes. Eduelamused on väga olulised just enesekindluse väljakujunemise perioodil.
2. HARJUTAMINE TEEB MEISTRIKS
Teades enda tugevaid külgi, on vaja vaid visadust ja töökust, et lihvida mõni oma oskustest või annetest tõeliselt meistri vääriliseks. Edu ei tule kunagi üleöö või kui tuleb, siis selline kiire ja juhuslik edu ei püsi kaua. Tõeline edu nõuab ka palju tööd ja vaeva, väga palju harjutamist ja tõelist visadust. Seda tõelist tööd ja vaeva tasuvad saavutused, mis suurendavad ka eneseusku ja austust enda vastu. Sageli tuleb enne tõelise edu saavutamist taluda ohtralt tagasilööke, millest ei tohiks lasta end hirmutada. Leige endapoolse panuse ja vähese tööga tõeliseks meistriks ei saa.
3. EI TOHI ENNAST KUNAGI ALAHINNATA
Tegelikult pole hea end ka ülehinnata. Pole vaja üldse end teistega võrrelda, igaüks on omamoodi eriline. Alati on neid, kes on ilusamad, andekamad, rikkamad, targemad, paremad. Inimesed on erinevad ja ainulaadsed, igaüks võib milleski teisest parem olla, olgu selleks või mõni lihtne oskus, mõni täiesti eriline anne. Inimese kaasasündinud füüsilised eeldused, võimed ja anded seavad talle teatud piirid, millest on raske üle astuda. Seda ala, milleks on võimed ja eeldused olemas, õpitakse alati kiiremini ja jõutakse paremate tulemusteni. On väga oluline oma tegelikke eeldusi, võimeid ja andeid tunda.
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.